feedo
07 فروردین 1402 - 12:38

خانه‌های تاریخی شهر اردبیل آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران است

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگردی و صنایع‌دستی استان اردبیل با تأکید بر سامان‌دهی خانه‌های تاریخی گفت: بسیاری از خانه‌های تاریخی شهر اردبیل در فهرست آثار ملی ثبت شده‌ و آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حسن محمدی ادیب ظهر امروز در بازدید از خانه‌های تاریخی مرکز شهر اردبیل با تأکید بر سامان‌دهی این خانه‌های تاریخی اظهار کرد: بسیاری از خانه‌های تاریخی شهر اردبیل در فهرست آثار ملی ثبت شده‌ و آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است و صندوق حفظ و احیا بناهای تاریخی زیر نظر وزارت میراث‌فرهنگی متولی واگذاری این بناها به بخش خصوصی بوده که اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل لیست این بناها را به صندوق معرفی کرده است.

وی افزود: این خانه‌ها قابلیت‌های ویژه‌ای برای بازسازی و تأسیس مراکز اقامتی و خدماتی گردشگری دارند و با توجه به قرار گرفتن در بافت تاریخی شهر می‌توانند به جاذبه‌های گردشگری تبدیل شوند همچنان که تجربه مشابه در برخی از بناهای استان اردبیل مثبت بوده و اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان آماده حمایت از علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در این بناها است.

ظرفیت مهم خانه‌های تاریخی اردبیل برای ایجاد فضاهای فرهنگی و تجاری

سیدمحمد اعتماد، فرماندار اردبیل نیز در این بازدید گفت: خانه‌ها و بناهای تاریخی موجود در شهر اردبیل ظرفیت مهمی هستند که باید از این ظرفیت به سود شهر و در راستای حفظ هویت تاریخی استفاده کرد.

اعتماد بیان کرد: شرایط کنونی برخی از خانه‌ها مطلوب نیست در صورتی که بهترین ظرفیت را برای ایجاد فضاهای فرهنگی و حتی تجاری دارند و بهره‌برداری از این خانه‌ها می‌تواند به رونق مرکز شهر منجر شود.

پایان پیام/۳۷۲۷/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1112203