feedo
07 فروردین 1402 - 20:53

مداوا سرپایی بیش از ۲۷ هزار بیمار در بیمارستان‌های کرمانشاه

کرمانشاه- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه از مداوا سرپایی بیش از ۲۷ هزار بیمار در بیمارستان‌های کرمانشاه خبر داد.

قباد محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در تعطیلات نوروز همکاران ما در تمامی مراکز درمانی و بهداشتی در حال خدمت رسانی بی وقفه به مردم استان و میهمانان نوروزی هستند.

وی افزود: از ۲۹ اسفند تا ۶ فروردین ۱۴۰۲ بیش از ۲۷ هزار بیمار در بیمارستان‌های استان به صورت سرپایی مداوا شدند و بیش از ۲۱ هزار نفر نیز در در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: اتاق‌های عمل تمامی مراکز درمانی در ایام تعطیلات فعال است و در این مدت حدود یک هزار عمل جراحی در آنها انجام شده است.

محمدی بیان کرد: همکاران ما در معاونت بهداشتی دانشگاه بازرسی‌های ویژه ای از اماکن عرضه مواد غذایی، خوراکی و رستوران‌ها داشتند که بیش از ۱۳ هزار و ۵۰۰ بازدید از ابتدای نوروز تاکنون انجام شده و از این تعداد ۱۰۹ مورد پلمب شده است.

وی ادامه داد: ۴۲ داروخانه از ۲۹ اسفند تا ۶ فروردین مورد بازرسی همکاران معاونت غذا و دارو قرار گرفت و موارد لازم تذکر داده شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: مراکز درمانی استان نیز در این مدت مورد بازرسی و رصد معاونت درمان و تیم‌های ویژه بازرسی قرار گرفت و ۱۶ مورد بازدید از مراکز درمانی و ۳۹ مورد نیز بازدید از درمانگاه‌ها بوده است که یک واحد غیر مجاز هم پلمب شد.

محمدی اضافه کرد: تعداد مأموریت‌های اورژانس پیش بیمارستانی بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ مأموریت است و ۱۲۶ نفر نیز به ایستگاه‌های سلامت مراجعه کرده‌اند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1112985