feedo
07 فروردین 1402 - 22:50

راه‌اندازی بزرگترین مجتمع آبدرمانی شمالغرب در نیر

نیر- معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: بزرگترین مجتمع آبدرمانی شمالغرب کشور در نیر در حال احداث است.

به گزارش خبرنگار مهر، یاسر عبداللهی عصر دوشنبه در جریان بازدی از طرح‌های تولیدی و گردشگری شهرستان نیر اظهار کرد: شهرستان نیر با داشتن آبدرمانی‌های بکر ظرفیت بی‌نظیری در توسعه مجتمع‌های آبدرمانی مدرن دارد که با همراهی سرمایه‌گذاران و تلاش آنها احداث این مجتمع‌ها در حال انجام است.

وی تصریح کرد: بزرگترین مجتمع آبدرمانی شمالغرب کشور در نیر با همراهی سرمایه‌گذاران در حال اجرا است که سال آینده فاز اول آن آماده بهره‌برداری خواهد شد.

معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل به اجرای ۴۸ طرح اقتصادی در شهرستان نیر اشاره کرد و گفت: شهرک تخصصی آب در این شهرستان ظرفیت بی‌نظیر برای حضور سرمایه‌گذاران در حوزه بسته‌بندی آب‌های معدنی و همچنین نوشیدنی‌ها است که بخش عظیمی از این مجموعه‌ها در حال فعالیت است.

عبداللهی از تعیین تکلیف طرح صنعتی و تولیدی تسنیم‌نوش خبر داد و افزود: این مجموعه امسال با تمام توان و قدرت وارد چرخه تولید شده و زمینه اشتغال بیکاران منطقه را نیز فراهم می‌آورد.

وی به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و ادامه داد: آنچه که در مهار تورم مؤثر و نقش‌آفرین است تقویت جبهه تولید و رشد بالنده در این حوزه است که به صورت جدی مورد توجه و دقت نظر است.

عبداللهی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در کنار افزایش ظرفیت‌های تولید واحدهای موجود و احیای واحدهای راکد، تلاش ما بر این است تا با جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی بتوانیم در این حوزه موفق عمل کنیم.

وی تأکید استاندار اردبیل را بر تقویت واحدهای تولیدی و حمایت همه‌جانبه از سرمایه‌گذاران یادآور شد و اضافه کرد: در قالب ستاد خدمات سرمایه‌گذاری، تسهیل‌گری خوبی برای سرمایه‌گذاران ایجاد شده و با رفع موانع و قوانین مخل تولید سعی بر این است تا فعالان اقتصادی و کارآفرینان بیشتر مورد حمایت قرار گیرند.

عبداللهی بیان کرد: محدودیتی در تأمین زمین صنعتی وجود داشت که با دستور استاندار اردبیل محدوده شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل در حال گسترش است و در کنار آن در سایر شهرستان‌ها نیز الحاق زمین‌های اطراف شهرک‌ها و نواحی صنعتی به این مجموعه‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: امیدواریم امسال با تلاش و جدیت بیشتر برنامه‌های هدف‌گذاری شده در حوزه تولید، ایجاد اشتغال و مهار تورم در سطح ملی و استانی تحققی عینی پیدا کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1113104