feedo
07 فروردین 1402 - 14:37

مرگ دوباره یک مهاجر داخل قطار باری در تگزاس آمریکا

مقامات شهر تگزاس در آمریکا بار دیگر از کشف جسد یک مهاجر غیرقانونی در واگن یک قطار باری خبر دادند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، مقامات شهر تگزاس در آمریکا بار دیگر از کشف جسد یک مهاجر غیرقانونی در واگن یک قطار باری در منطقه «ایگل پس» خبر دادند.

براساس این گزارش، در پی تماس تلفنی یکی از مهاجران داخل واگن با مرکز امداد، ماموران با جسد بی جان یک مهاجر روبرو شده و 3 مهاجر دیگر را نیز به نزدیکترین مرکز درمانی منتقل کردند.

این دومین حادثه طی دو روز اخیر است که مقامات این شهر مهاجران گرفتار در یک قطار باری را شناسایی و مصدومان را به مراکز درمانی منتقل می کنند.

روز گذشته پلیس شهر اووالد در تگزاس اعلام کرد بر اثر ازدحام مهاجران غیرقانونی در یک قطار باری در این شهر، دستکم 2 مهاجر خفه شده و 15 مهاجر دیگر به وسیله بالگرد و آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند.

رئیس پلیس شهر اووالد معتقد است این مهاجران به علت گرمای داخل قطار و نبود اکسیژن کافی جان خود را از دست داده اند.

این در حالی است که تحقیقات پلس فدرال و وزارت امنیت داخلی آمریکا درباره احتمال قاچاق انسان آغاز شده است.

این حادثه در جایی رخ داد که سال گذشته نیز 53 مهاجر غیرقانونی در یدک کش یک تراکتور و زیر گرمای شدید هوا جان خود را از دست دادند.

گفتنی است موضوع مهاجران غیرقانونی در آمریکا و تلاش آنها برای ورود به خاک این کشور از طریق مرزهای مکزیک تبدیل به یکی از موضوعات چالش برانگیز و بحرانی جدی برای دولت جو بایدن شده است.

از زمان روی کار آمدن جو بایدن در ژانویه 2021، تا کنون دو بار به صورت متوالی رکورد عبور غیرقانونی مهاجران از مرزهای جنوبی آمریکا شکسته شده است. بر اساس آمار گمرک و حفاظت مرزی آمریکا، بیش از 2,000,000 عبور غیرقانونی ورود به ایالات متحده در سال 2022 ثبت شده است.

اما «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور سابق آمریکا چندی قبل اعلام کرد که اگر برای دومین بار رئیس جمهور کشورش شود، تدابیر امنیتی را در مرزهای ایالات متحده باز می گرداند و از کنگره خواهد خواست تا مجازات های جنایی را برای کوتاهی مسئولان و اجازه دادن آن ها به ورود مهاجران اعمال کند.

او گفت: «اگر دوباره انتخاب شوم، در چند ساعت پس از تحلیف من، ما تمام اقدامات امنیتی مرزی را دوباره برخواهیم گرداند، ما قبلا این اقدامات را بسیار خوب انجام دادیم و باردیگر همان اقدامات را انجام خواهیم داد تا به سرعت به امن ترین مرز در تاریخ ایالات متحده دست پیدا کنیم، درست مانند دو سال پیش.»

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1112478