feedo
07 فروردین 1402 - 11:35

«وحدت» رمز موفقیت انقلاب اسلامی در عرصه ملی و بین‌المللی است

نماینده ولی فقیه دراستان کرمانشاه گفت: وحدت رمز عزت و موفقیت کشور در عرصه‌های جهانی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه در دیدار امروز اعضای مرکز اسلامی استان کرمانشاه با تبریک اعیاد  رمضان و نوروز، بر اهمیت تبیین وحدت توسط روحانیون سنی و شیعه استان تأکید داشت و اظهار کرد: مردم دوست دارند تحویل سال را جای مقدسی باشند زیرا اسلام بر نوروز تاثیر عمیقی دارد.

وی افزود: مشترکات شیعه و سنی بیشتر از ۹۵ درصد است، لذا باید بدانیم وحدت رمز پیروزی امام راحل(ره) بود و این وحدت برای ترویج اسلام و قرآن و پیروزی انقلاب اسلامی از مهمترین برنامه‌های همه ما باید باشد است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: همین وحدت بود که رمز موفقیت انقلاب اسلامی در عرصه ملی و بین‌المللی شد و اگر این وحدت گسترده در عرصه کشور نبود انقلاب به پیروزی نمی‌رسید.

وی با مهم دانستن ولایت فقیه، خاطرنشان کرد: ولایت فقیه یعنی کارشناس خبره در حوزه دین و این ولایت فقیه استمرار برنامه‌های معصومین (ع) است زیرا امروز قاطع‌ترین موضع‌گیری‌ها در عرصه جهانی متعلق به مقام معظم رهبری است.

امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی با دست پر وارد میدان شده و اسلام حرف برای گفتن دارد زیرا قدرت انقلاب از اسلام است و باید این قدرت را با وحدت حفظ کنیم زیرا لازمه حضور موفق در عرصه جهانی حفظ وحدت زیر چتر انقلاب اسلامی است.

آیت‌الله علما در پایان، یادآور شد: اگر ما درست کار کنیم و در عرصه سیاسی خوب عمل نماییم، اسلام خودش را نشان می‌دهد، زیرا این دین برای جهان برنامه دارد و به خوبی می‌تواند مدیریت تربیتی جهانی را عهده‌دار باشد.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1112086