feedo
07 فروردین 1402 - 17:00

جابجایی ۹۹ هزار مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی در گیلان

رشت- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان گفت: از ابتدای اجرای سفرهای نوروزی ۹۹ هزار مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی در استان جا به جا شدند.

غلامعلی نیک فهم در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به داده‌های آماری از حضور مسافرین و گردشگران به گیلان، اظهار کرد: استان گیلان به دلیل جذابیت‌های اقلیمی، طبیعی و تاریخی از مفاسد اصلی گردشگران و مسافران است.

وی از ثبت حدود ۲ میلیون تردد در محورهای گیلان خبر داد و افزود: بر اساس داده‌های آماری از دستگاه‌های تردد شمار منصوبه در راه‌های مواصلاتی استان گیلان، همزمان با آغاز طرح نوروزی، حدود ۲ میلیون تردد در این استان به ثبت رسیده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان از ورود یک میلیون و ۸۵ هزار و ۸۶۹ خودرو به استان خبر داد و اضافه کرد: از ابتدای اجرای طرح نوروزی تاکنون بیش از ۸۵۵ هزار خودرو از گیلان خارج شدند.

نیک فهم ادامه داد: بر اساس آمارهای دریافتی، میزان ورودی و خروجی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۱۳ درصدی در ورود به استان و ۱۷ درصدی در خروج از استان هستیم.

وی با بیان اینکه از ابتدای طرح نوروزی بیشترین میزان ورودی از طریق آزادراه قزوین - رشت با ۵۴۵ هزار و ۵۰۰ خودرو صورت گرفته است، افزود: همچنین محور رامسر - چابکسر با ۳۱۶ هزار وسیله نقلیه جایگاه بعدی ورودی‌ها به گیلان را دارد.

خروج ۳۱۵ هزار خودرو از محور آزادراه رشت - قزوین

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان از خروج ۳۱۵ هزار خودرو از محور آزادراه رشت - قزوین خبر داد و اضافه کرد: بر اساس داده‌های آماری بیشترین میزان خروجی از طریق محور آزادراه رشت - قزوین صورت گرفته است.

نیک فهم با بیان اینکه متوسط تردد در محورهای مواصلاتی استان ۷۵۹ وسیله نقلیه در ساعت بوده است، گفت: اوج تردد در محورهای استان مربوط به روز جمعه، ۴ فروردین ماه ۱۴۰۲ با متوسط تردد ۹۴۷ وسیله نقلیه در ساعت است.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان تردد در محورهای ارتباطی داخل استان مربوط به محور امامزاده هاشم - سراوان با متوسط تردد روزانه ۵۳ هزار و ۱۹۳ وسیله نقلیه است، افزود: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون، ۱۸ هزار سفر با وسایل نقلیه عمومی از مبدا داخل استان انجام شده و بیش از ۸۹ هزار مسافر جابجا شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان از انجام بیش از ۱۷ هزار و ۵۰۰ سفر درون استانی و برون استانی با ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری استان خبر داد و بیان کرد: در سفرهای درون استانی بیش از ۵۱ هزار مسافر و در سفرهای برون استانی ۳۸ هزار مسافر جابجا شده است.

نیک فهم با اشاره به انجام ۲ هزار سفر با اتوبوس، ۱۶۰۰ سفر با مینی بوس و ۱۴ هزار سفر با سواری از مبدا داخل استان همزمان با طرح نوروزی، اضافه کرد: از ابتدای اجرای سفرهای نوروزی ۲۰ هزار مسافر با اتوبوس، ۲۵ هزار مسافر با مینی‌بوس و ۴۴ هزار مسافر با سواری جابجا شدند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1112695